Олимпик Марсилия стартира ударно

Олимпик Марсилия стартира ударно сезона във френската Лига 1. Тимът от Южна Франция разгроми Гинган като гост с 3:1 в последния мач от първия кръг.

Френският гранд реши изхода на мача още в първите 16 минути. Головата фиеста започна още във втората минута, когато Андре-Пиер Жиняк откри.  Две минути след него Димитри Пайе удвои преднината на Олимпик. Отново Пайе вкара за 3:0 в 16-а минута, с което уби интригата.

В началото на втората част Мустафа Ятабаре пропусна да върне един гол за Гингам, след като изпусна от дузпа. Той все пак се реваншира в 74-а минута с попадение, което обаче единствено фиксира крайния резултат.

Поведението на Олимпик на терена напълно потвърди думите на президента на тима Венсан Лабрюн в навечерието на сезона. Феновете на Марсилия бяха притеснени от резултатите в подготовката. Олимпик записа 1 победа, 1 равен и 4 загуби и допусна 11 гола в своята врата.

"Не ме интересуват резултатите от приятелски мачове. Обикновено нямат никаква връзка с резултатите от шампионата", каза пророчески Лабрюн.