България загуби от Доминиканската република в драма (ГАЛЕРИЯ)

Ден след знаменитата победа над Бразилия, волейболистките на България допуснаха грешна стъпка срещу Доминиканската република. Нашите отстъпиха в изключително драматичен мач с 2:3 (22:25, 25:18, 23:25, 30:28, 14:16) в последната си среща от група G  на турнира "Гран при" в Пуерто Рико и така прекъснаха серията си от четири поредни победи.
Двубоят започна равностойно и вървеше точка за точка до 18:17 в полза на нашите. След това доминиканките записаха четири безответни точки и предрешиха изхода на гейма в своя полза.

Във втората част България започна много силно и успя да дръпне с добра преднина още в началото при 6:3 и 12:8, което гарантира спокойни последни минути в частта при 22:15.

Третият гейм също беше много напрегнат. Доминиканките почти през цялото време водеха с точка-две аванс, а нашите не успяваха да ги настигнат. Това се случи едва при 20:20.  Добриана Рабаджиева пласира силен сервис с отскок в полето на съперника, който затрудни посрещането на доминиканките, а Емилия Николова завърши успешно контраатаката. Крехкият ни аванс обаче беше бързо стопен и доминиканките поведоха с 2:1 гейма.
В четвъртия гейм българките тръгнаха силно, направиха аванс от 4 точки, който беше поддържан до 16:12. След това настъпи изравняване на играта, оттам и на резултата. Доминиканките бяха близо до спечелване на мача при 24:22, но нашите спасиха два мачбола, а след това още един при 26:25. Съдбата обаче беше на наша страна и момичетата ни спечелиха с 30:28.

Съперникът започна много мощно в тайбрека и поведе с 8:3. Българките стопиха аванса и изравниха при 12:12. До пълен обрат обаче не се стигна. Кандида Ариас спря на блок Рабаджиева и донесе успеха на Доминикана с 16:14 в тайбрека, с което и победата с 3:2.

Най-резултатна за българките отново беше Добриана Рабаджиева с 26 точки, а с една по-малко записа Емилия Николова - 25.

Утре националките ще се отправят на поредното дълго пътуване - този път от Маягуес до Токио. Разстоянието, което трябва да изминат, е приблизително 14 000 километра. В японската столица ще премерим сили с тима на домакините, Чехия и САЩ, който е на първо място в световната ранглиста.

БЪЛГАРИЯ - ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 2:3 (22:25, 25:18, 23:25, 30:28, 14:16)