Голяма победа! Бразилия на колене пред България (ГАЛЕРИЯ)

Националният отбор на България по волейбол за жени се поздрави с прекрасна победа срещу олимпийските шампионки от Бразилия в мач от Група "G" на турнира "Гран При". Българките надвиха съперничките си с 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:21). Преди ден пък нашите момичета разбиха домакините от Пуерто Рико с 3:0.

След този успех България е на първо място в Група "G" след втория ден от втората седмица на турнира. На състезателките на Марчело Абонданца им предстои мач срещу Доминиканска Република.

Най-резултатна за българския тим бе Добряна Рабаджиева с 16 точки. Най-резултатната волейболистка в мача пък бе бразилката Фернанда Родригес с 18.

Всъщност началото на предвещаваше подобен завършек на срещата. Бразилките започнаха вихрено и поведоха с 5:0 в първия гейм. Първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:5 за южноамериканките, но оттук започна подемът в играта на българките. Страшимира Филипова играеше като истински капитан в тези минути и момичетата на Марчело Абонданца изравниха за 9:9. Страхотният обрат в първия гейм стана факт, когато Емилия Николова направи чудесна блокада на Шейла Кастро и нашите момичета взеха тази част с 25:22.

Във втория гейм страхотната битка на игрището продължи, но отново българките наложиха волята над своите именити съпернички. Разпределителката Лора Китипова изненада бразилките с отлична атака, която позволи на България да има точка аванс (16:15) след второто техническо прекъсване. Малко по-късно българките затвориха гейма в своя полза с 25:21 след мощна забивка на Рабаджиева.

Опрян до стената, отборът на Бразилия направи всичко възможно да се пребори за третия гейм. Бразилките поведоха с 16:13 и взеха гейма с 25:20.

Българките обаче не се смутиха и продължиха с великолепните си изяви и в четвъртия гейм. И го спечелиха с 25:21, а с днешния успех нашите момичета сложиха край на победната серия на южноамериканките. Това е първо поражение за Бразилия в турнира "Гран При" от отбор, който не се казва САЩ от 2010 година, когато бразилките отстъпиха на Япония с 2:3.

БРАЗИЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 1:3 (22:25, 21:25, 25:20, 21:25)
БРАЗИЛИЯ: Фабиана Клаудино 13, Кристина Берета 11, Габриила Гимараеш 8, Шейла Кастро, Фернанда Родригес 18, Данииле Линс 2 - Камила Брат-либеро (Таиса Менезеш 3, Присела Даройт 2, Мишел Павао, Моник Павао Мариньо 12)
Старши-треньор: Жозе "Зе" Роберто Гимараеш
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 7, Добриана Рабаджиева 16, Христина Русева 10, Елица Василева 13, Страшимира Филипова 14, Емилия Николова 12 - Мария Филипова-либеро (Диана Ненова, Десислава Николова, Цветелина Заркова, Мария Каракашева)
Старши-треньор: Марчело Абонданца

ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА БЪЛГАРИЯ - БРАЗИЛИЯ 3:1 - ТУК!