Ударно начало за Байерн на Гуардиола

Шампионът Байерн (Мюнхен) започна ударно новия сезон в Бундеслигата. "Баварците" се наложиха с 3:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от първия кръг на "Алианц Арена". Ариен Робен в 12-ата, Марио Манджукич в 16-ата и Давид Алаба от дузпа в 69-ата минута отбелязаха за домакините, а попадението за гостите бе автогол на Данте в 41-ата минута на двубоя. Така Байерн започна успешно защитата на титлата си в първенството под ръководството на новия си наставник Джосеп Гуардиола.

Байерн стартира много мощно и в 12-ата минута Франк Рибери с прекрасен прехвърлящ пас намери Ариен Робен, който от движение засече кълбото във вратата за 1:0. Само четири минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Робен центрира от фаул, Рибери засече топката, но вратаря спаси. След това обаче кълбото се озова право на крака на Марио Манджукик, който нямаше как да сгреши за 2:0. Веднага след това обаче Борусия имаше шанс да се върне в мача като след хубава контраатака Рафаел получи в наказателното поле и стреля от труден ъгъл, но покрай вратата. Две минути по-късно пък Манджукич направи страхотен пропуск с глава от близо след центриране на Робен.

Последваха две добри възможности за домакините. Първо в 24-ата минута Рафаел получи чудесен извеждащ пас в пеналта, но стреля слабо право в ръцете на Мануел Нойер. В 30-ата минута пък Херман имаше още по-добър шанс, но отново ударът му бе отразен от вртаря на гостите. В 41-ата минута обаче Хуан Аранго напредна по крилото и пусна остър пас по земя, а Данте в опит да изчисти заби кълбото в собствената си мрежа за 2:1. Малко преди края на полувремето пък Тони Кроос можеше да върне преднината от два гола на своя тим като отправи бомбен шут, но Марк Андре тер Щеген с прекрасна намеса опази вратата си.

В началото на второто полувреме играчите на Борусия стояха далеч по-добре на терена. В 47-ата минута Даемс центрира в наказателното пле, където Крузе стреля от воле, но за негово нещастие топката се спря в тялото на негов съотборник. Веднага след това обаче Байерн отговори с хубав пробив на Робен и изстрел от границата на наказателното поле спасен от вратаря. В 60-ата минута пък Тони Кроос бе близо до гола, но изстрелът му се отби от гредата.

Най-спорното положение в мача дойде в 67-ата минута, когато съдиите видяха доста съмнителна дузпа за Байерн за игра с ръка на Алваро Домингес. Томас Мюлер обаче не успя да преодолее Тер Щеген, който спаси 11-метровия удар, но при последвалото разиграване бе отсъдена нова дузпа отново за игра с ръка на Домингес. При повторния опит Давид Алаба бе точен от бялата точка и доведе нещата до крайното 3:1.

Така Байерн записа очаквана победа на старта и взе първите три точки в актива си. Борусия пък остава без спечелена точка, макар че може да се гордее с представянето си в мача, независимо от загубата.