Гонитбата между Байерн и Борусия започна, нов в Дортмунд с хеттрик (видео)

Вицешампионът Борусия (Дортмунд) стартира по възможно най-добрия начин новата кампания в Бундеслигата, разгромявайки Аугсбург с 4:0 като гост в мач от първия кръг. Луд първи мач за "жълто-черните" направи новото попълнение на тима Пиер-Емерик Обамеянг, който наниза три гола във вратата на Мохамед Амсиф (24', 66' и 79'). Последното попадение за Борусия бе дело на голмайстора на тима за миналата година Роберт Левандовски, който реализира дузпа в 86-ата минута. Категоричният успех помогна на възпитаниците на Юрген Клоп да заемат втората позиция след първия кръг, тъй като завърналият се в Бундеслигата Херта (Берлин) премаза Айнтрахт (Франкфурт) с 6:1 и е първи. Идния кръг Борусия приема на своя "Сигнал Идуна Парк" новака Айнтрахт (Брауншвайг), а Аугсбург гостува на Вердер (Бремен).

Не бяха изминали и 30 игрови секунди, а Борусия вече можеше да е напред в резултата. Бранителят на домакините Ян-Ингвер Карлсен Бакер сбърка на няколко метра пред дъгата на наказателното си поле и даде възможност на Обамеянг да използва бързината си и да пробие. Габонецът напредна бързо и пусна успоредно към Роберт Левандовски, чийто удар бе избит встрани от защитник на домакините. Две минути по-късно Андре Хаан стреля диагонално към Митчъл Ленгерак, но австралиецът се намеси добре и отрази опасността.

Вицешампионът постепенно взе инициативата и се настани трайно в половината на баварците. Така дойде 24-ата минута, когато новото попълнение на отбора Обамеянг откри головата си сметка за дортмундци. Марсел Шмелцер получи топката отляво и с меко центриране в наказателното поле намери тъмнокожия си съотборник, чийто удар с глава бе неуловим за Мохамед Амсиф – 1:0.

След гола домакините се активизираха и се опитаха да върнат полученото попадение. Аугсбург наложи натиск в заключителните минути на първата част, като първо в 42-ата минута Саша Мьолдерс засече центриране от корнер с глава, но Свен Бендер изби от голлинията. В самия край на полувремето Хаан стреля мощно от дистанция, но Ленгерак със сетни силни изби кълбото в пореден ъглов удар.

В 64-ата минута Нури Шахин стреля опасно от разстояние, но Амсиф отрази шута на бившия играч на Реал Мадрид и Ливърпул.

Две по-късно габонецът отбеляза своя втори гол в срещата. Марко Ройс овладя добре пред наказателното поле на домакините и с хубав пас между двама бранители на баварците намери Обамеянг. Бързоногият нападател спря кълбото с левия крак и със силен удар в далечния ъгъл направи 2:0.

В 79-ата минута отново защитата на Аугсбург бе преодоляна с един пас. Лева намери зад гърба на отбраната Обамеянг и той вкара за 3:0.

Две минути по-късно Клоп реши да извади героя от мача и той получи бурни аплодисменти от препълнения сектор на гости, а на негово място влезе Йонас Хофман.

Именно той в 85-ата минута заработи дузпа за своя тим, а зад топката застана Левандовски. Полякът стреля безпощадно в горния ляв ъгъл и така оформи крайното 4:0 в мача.