Чепаринов завърши втори в Дания, Кирил Георгиев спечели "Лиепейска родака 2013"

Гросмайстор Иван Чепаринов завърши на второ място на силния открит турнир по класически шахмат в Дания - Политикен Купа, който се проведе в Копенхаген. Българският гросмайстор завърши с 8 точки от 10 възможни. Вторият по ранглиста български шахматист спечели в последния кръг срещу Ларс Шандорф (Дания). Победител в турнира е индийския гросмайстор Паримарджан Неги, който събра с 9 точки. Заедно с Иван Чепаринов още шест шахматисти завършиха с 8 точки. Трети е френският гросмайстор Ромен Едуард. В Политикен Купа 2013 взеха участие 309 състезатели от 26 държави.

Междувременно, гросмайстор Кирил Георгиев стана шампион на международния турнир по ускорен шахмат "Лиепейска родака". Българинът стигна до успеха с 11 точки от 15 възможни в латвийския град на Балтийско море. Турнирът се проведе по системата "всеки срещу всеки" с 16 участника.