Сашко Тонев с 45 минути при победа на Астън Вила

Българският национал Александър Тонев стартира като титуляр и остана на терена до почивката при победата на неговия клубен Астън Вила с 2:0 над Шамрок Роувърс в приятелска среща, играна в Ейре. Новото попълнение на бирмингамци започна мача с титулярите на Пол Ламбърт и бе заменен след края на първото полувреме, в което бяха отбелязани и двете попадения за неговия отбор.

Андреас Вайман откри резултата за Астън Вила още в 15-ата минута на двубоя, след като получи топката на тепсия от Кристиан Бентеке, който преодоля стража на домакините и му подаде на празна врата, за да се разпише той за 0:1. След точно половин час игра гостите удвоиха своя аванс, след като самият Бентеке се разписа за 0:2. Той засече центриране на Матю Лоутън от дясното крило и с глава оформи крайния резултат.

След почивката бирмингамци промениха доста състава си и резервите на Пол Ламбърт не успяха да реализират повече попадения във вратата на своя съперник и така Астън Вила се задоволи с успех с два гола преднина.