Астън Вила мачка без Тонев

Отобрът на Астън Вила записа изразителна победа с 5:0 в контролна среща с Уолсол днес. Бирмингамци обаче бяха без българското крило Александър Тонев, който е с контузия и затова не попадна в групата за този мач.

Вила откри резултата още в 9-ата минута чрез Фабиан Делф, който отправи страхотен удар по земя от границата на пеналта и не остави шансове на вратаря. След това в 34-ата минута Габриел Агбонлахор нахлу в наказателното поле и с удар под плонжа на вратаря удвои преднината на своя тим.

И през второто полувреме бирмингамци доминираха в мача и третия гол в срещата падна в 53-ата минута след като Андреас Вайман центрира и Кристиан Бентеке засече кълбото в мрежата. В 67-ата минута младокът Грелиш направи резултата 4:0 засичайки чудесен пас на Хелениус, а крайното 5:0 оформи Гарднър в 87-ата минута.