Вила с първа победа в контролите, Ламбърт чака завръщането на Тонев

Астън Вила постигна първа победа в предсезонната си подготовка. След равенствата срещу Уикъмб, Бохум, Падерборн и Уигън, и загубата от Лутън във вторник, отборът от Бирмингам разгроми Крю Алекзандра с 5:1. Хеттрик заби Кристиан Бентеке, а останалите голове бяха дело на Андреас Вайман и Леандро Бакуна. Българският национал Александър Тонев отново не игра за Вила, но контузията му вече отшумява и мениджърът Пол Ламбърт очаква завръщането му в игра.

"Днес на моменти играхме прекрасно. Доволен съм, че Габриел Агбонлахор и Андреас Вайман вече са напълно готови и взеха участие в мача. Бентеке остана на терена 60 минути, а съвсем скоро ще можем да разчитаме и на Тонев, Окоре и Джо Бенет", каза Ламбърт.

В проверката с Крю резултатът бе открит от австриеца Вайман, а после Бентеке, който миналата седмица поднови договора си, вкара три гола още до почивката. Почетното попадение за Крю бе дело на Хари Дейвис в края на полувремето. През втората част Вила излезе с изцяло променен състав и отбеляза само един гол чрез Бакуна.