Безидеен ЦСКА не записа победа в трети пореден мач (видео+галерия)

Отборите на ЦСКА и Черно море завършиха 0:0 в среща от 3-ия кръг на "А" група. Марсиньо бе близо до гол в 27-ата минута, но изстрелът му от фаул срещна лявата греда на вратата на гостите. В самия край на първото полувреме гол на Емил Гъргоров не бе зачетен заради нарушение на Бруно Морейра срещу Александър Александров.

Това бе трети пореден мач без успех и за двата тима. "Червените" завършиха за втори пореден път 0:0 на своя стадион. Единственото попадение за тях в шампионата до момента отбеляза Григор Долапчиев при хикса 1:1 с Берое в Стара Загора.

Футболистите на ЦСКА отново показаха липса на идеи в завършващата фаза. Нападателят Бруно Морейра не оправда очакванията във втори пореден двубой, а неговият сънародник Ревсон пък бе заменен още в средата на втората част. Влизането в игра на Омар Косоко донесе свежест в играта на тима, но и той не успя да допринесе за отбелязването на така важния гол.

Повторен дебют с червената фланелка направи Валентин Илиев, който изведе "армейците" с капитанската лента. Илиев обаче напусна терена заради контузия в 78-ата минута. Първи мач за сезона изигра и Ангел Грънчов. Изненадващо на резервната скамейка бе оставен капитанът на "моряците" Георги Илиев. Той все пак се появи в игра четвърт час преди края.

Пред домакините се откри първата възможност в мача, но слаб удар на Гъргоров бе уловен от Георги Китанов. Последваха по-силни минути за варненци. В 8-ата минута Даниел Георгиев проби отдясно и центрира, юношата Бекир Расим бе оставен сам в наказателното поле и стреля с глава, но топката излезе в аут. Малко след това удар на Бакари също не намери целта.

В 27-ата минута Марсиньо изпълни много добре пряк свободен удар, но топката нацели лявата греда на вратата на Китанов. Минута по-късно Бадема засече от въздуха центриране от ъглов удар, но не успя да прати кълбото в очертанията на вратата.

В 44-ата минута "армейците" все пак стигнаха до гол, но той не бе зачетен от рефера Георги Йорданов. След центриране отляво Морейра и Александров влязоха в единоборство и съдията прецени, че нападателят е изблъскал своя съперник. Иначе топката стигна до Гъргоров и той вкара с глава, но вече бе прозвучал сигнал от страна на Йорданов.

"Червените" започнаха активно второто полувреме и натикаха "моряците" в собствената им половина. Отново обаче в играта на футболистите на Стойчо Младенов пролича липсата на свежи идеи. Те разчитаха предимно на центрирания, които ставаха лесна плячка за високите Александров и Кирил Котев, а след това и Росен Колев. В 53-ата минута Марсиньо разчупи шаблона и отправи удар от разстояние, но Китанов улови без проблеми.

В 56-ата минута Стенли Окоро стреля към Томаш Черни, но чехът бе сигурен в намесата си. Пет минути по-късно дебют в червено направи Омар Косоко, който още с първото си докосване застраши Китанов, но младокът за пореден път спаси вратата си.

В оставащите до края минути гостите направиха всичко по силите си да измъкнат трите точки от стадион "Българска армия". Първо Окоро направи опит да се разпише от фаул. Ударът му обаче бе отразен от Черни. В 84-ата минута Михаил Венков стреля по диагонала, но чешкият страж на ЦСКА отново бе на висота. Секунди по-късно вратарят показа отличен рефлекс след удар на влезлия като резерва Симеон Райков.

Чак след тази поредица от положения "армейците" реагираха. Бруно Морейра обаче не можа да отбележи първи гол с червената фланелка, тъй като Китанов отрази удара му. В 90-ата минута изстрел на Ивайло Чочев мина над вратата.