Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Байерн се справи с борбения Сао Пауло на "Ауди Къп" (видео)

Байерн постигна победа с 2:0 в контролата със Сао Пауло от турнира "Ауди Къп", който се играе на "Алианц Арена". Домакините направиха куп пропуски и това бе основната причина да не стигнат до по-изразителен успех. Първото попадение в мача бе дело на Марио Манджукич в 55-ата минута, а Мичел Вайзер в 86-ата минута удвои преднината на своя тим. В 88-ата минута пък гостите имаха шанс да върнат един гол, но вратарят Рожерио Сени пропусна дузпа. С тази победа пък "баварците" се класираха на финала в турнира, където ще се изправят срещу Манчестър Сити, който по-рано се наложи с 5:3 над Милан.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на Байерн. Гостите все пак първи имаха шанс за откриване на резултата, като в 9-ата минута хубав далечен удар на Алойзио бе спасен от Мануел Нойер. След това обаче "баварците" взеха нещата в свои ръце и първо в 15-ата минута Ариен Робен стреля опасно от фаул, а след това отново той пробва хубав изстрел от воле преминал встрани от вратата. В 26-ата минута Филип Лаам също пробва точността си с диагонален изстрел, но и той не бе особено прецизен. В 32-ата минута пък Робен направи нов сериозен пропуск, като останал очи в очи с вратаря стреля право в него. В 38-ата минута пък гостите отново оцеляха като изстрел на Робен бе избит от голлинията, а минута по-късно и Давид Алаба останал очи в очи с вратаря Сени не успя да го преодолее.

И второто полувреме продължи в същия стил и Байерн най-накрая стигна до откриване на резултата. В 55-ата минута при едно разиграване след корнер Робен центрира в наказателното поле и топката стигна до Марио Манджукич на далечната греда, който от воле не остави шансове на вратаря за 1:0.

Последваха нови пропуски за домакините като в 65-ата минута Томас Мюлер нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Сени спаси. Сао Пауло пък отговори с нелош изстрел на едсон Силва преминал встрани от вратата. В 75-ата минута обаче Рожерие Сени отново бе герой за бразилския тим спасявайки страхотен удар на Манджукич от близо, а две минути по-късно Мичел Вайзер също се отличи с невероятен пропуск като от близо не успя да порази вратата и стреля над нея. Все пак в 86-ата минута се стигна до втори гол за домакините като удар на Джердан Шакири се отби от гредата, а след това Вайзер довкара кълбото в опразнената врата. Две минути по-късно Сао Пауло можеше да върне един гол като получи дузпа в своя полза, но вратаря Сени не успя да преодолее Мануел Нойер от бялата точка.

В крайна сметка срещата завърши със заслужен успех на Байерн, който утре ще се изправи срещу Манчестър Сити на финала в турнира, а бразилците ще срещнат Милан в спор за третото място.

Байерн - Сао Пауло 2:0
1:0 Манджукич (55)
2:0 Вайзер (86)

БАЙЕРН: Нойер, Данте (Ван Буйтен 63), Рафиня (Шмитц 90), Лаам (Вайзер 72), Алаба (Хойбер 90), Мартинес (Боатенг 64), Рибери (Грийн 78), Робен (Мюлер 59), Швайнщайгер (Кирхоф 64), Кроос (Шакири 67), Писаро (Манджукич 46)

САО ПАУЛО: Сени, Дъглас, Миранда (Силва 13), Рейналдо, Толой (Силва 69), Фабрисио (Лукас 64), Кало (Майкон 57), Уелингтон, Жадсон (Адмилсон 54), Освалдо (Гансо 46), Алойзио (Силвиньо 77)