100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:6

Байерн обърна Манчестър Сити и спечели "Ауди Къп" (видео)

Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) спечели турнира "Ауди Къп" в баварската столица след трудна победа с 2:1 над Манчестър Сити във финалния двубой. Алваро Негредо откри за англичаните в 61-ата минута, но в 66-ата Томас Мюлер изравни от дузпа, а малко по-късно влезлият като резерва Марио Манджукич вкара втори гол за домакините.

На трето място в надпреварата остана Милан. Италианският гранд, който вчера отстъпи с 3:5 на Ман Сити, надделя с 1:0 срещу Сао Пауло. Бразилците завършиха последни и дори не успяха да отбележат гол.

Байерн излезе в титулярния си състав. Джосеп Гуардиола заложи отново на схемата 4-1-4-1, като в ролята на дефанзивен халф беше Тиаго Алкантара, а на върха на атаката стартира Томас Мюлер. Ариен Робен и Франк Рибери действаха по двата фланга, а в средата на терена си партнираха Тони Кроос и рожденикът Бастиан Швайнщайгер.

За Манчестър Сити на вратата беше румънецът Костел Пантилимон, а в предни позиции започнаха новите попълнения Алваро Негредо и Стеван Йоветич. В халфовата линия Мануел Пелегрини пусна Самир Насри, Джеймс Милнър, Гарет Бари и Фернандиньо.

Байерн доминираше в началните минути и пропусна две добри възможности да поведе. Първо Рибери реши да търси Робен вместо да стреля и сгреши, а после Пантилимон изби силен шут на Тони Кроос. До средата на първата част домакините имаха над 70% владение на топката, но постепенно "гражданите" поизравниха играта и Йоветич стреля опасно, след като надбяга Хави Мартинес, но в аут. Швайнщайгер, Робен и Мюлер създадоха доста проблеми на защитата на "небесносините", но почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме беше по-различно и гостите показаха част от огрмния си потенциал в офанзивен план. С влизането на Туре Яя и Хесус Навас английският тим започна да действа по-смислено и след час игра поведе. Негредо надбяга Мартинес и с хубав диагонален удар откри резултата. Байерн отговори веднага. Пабло Сабалета игра с ръка в наказателното поле, а Мюлер хладнокръвно превърна дузпата в гол.

Баварците отново поеха контрола върху мача и в 71-ата минута стигнаха до пълен обрат. Мюлер центрира, а Манджукич с глава забоде топката в мрежата на Сити - 2:1. Хърватинът беше близо до още едно попадение, но ударът му срещна гредата. Най-доброто положение за гостите до края пропусна Един Джеко, който беше спрян от Нойер.

С победата баварците зарадваха претенциозните си фенове и се реваншираха пред тях за загубата от Борусия (Дортмунд) във финала за Суперкупата на Германия преди седмица.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1
0:1 Негредо (61)
1:1 Мюлер (66) д.
2:1 Манджукич (72)

БАЙЕРН (4-1-4-1): Нойер; Лаам (89 - Вайзер), Х. Мартинес (75 - Боатенг), Данте (68 - Ван Буйтен), Алаба; Тиаго (57 - Шакири); Робен (57 - Манджукич), Кроос (59 - Рафиня), Швайнщайгер (65 - Кирххоф), Рибери; Мюлер
Старши треньор: Пеп Гуардиола
МАНЧЕСТЪР С (4-2-3-1): Пантилимон; Сабалета, Компани, Боята, Клиши; Фернандиньо, Г. Бари (46 - Туре); Милнър; Йоветич (47 - Х. Навас), Насри; Негредо (76 - Джеко)
Старши треньор: Мануел Пелегрини