През юни - национали, през юли - нежелани

Бъдещето на един от идолите на Сектор "Б" последните две години и половина - Пламен Илиев въобще не е ясно. Предвид незадоволителната форма, която демонстрира 22-годишният страж, ръководството вече се оглежда повече от сериозно за нов вратар, като чака в същия момент оферти и за своя страж. Интересното е, че спортният директор Наско Сираков не харесва Илиев, чиято форма драстично спадна, но също така няма голямо доверие на втория вратар Михаил Иванов. Причината за това е, че бившият играч на Сиена не играел добре с крака.

Именно заради това играчът с №23 на столичани е твърд титуляр в състава. Сръбският наставник на Левски Славиша Йоканович също обаче не е впечатлен от изявите на родния национал от мачовете изгледани от него срещу Лудогорец и Славия от миналия шампионат, двете срещи с Иртиш (Павлодар), както и тези от "А" група срещу Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) на старта в "А" група.

Срещу "канарчетата" Илиев сбърка фатално при първия гол, който възстанови равенството през втората част. След първата си сериозна тренировка бившият треньор на Партизан остана на терена да говори над пет минути с младия страж в присъствието на Елин Топузаков. Наставникът се интересувал от виждането на вратаря при статични положения как да е подредена защита при центрирания от фаул, корнер и други неща.

Онзи ден в дебюта на Йоканович "сините" загубиха с 1:2 на стадион "Георги Аспарухов", след като гостите вкараха два гола след два удара във вратата, въпреки че този път вината на Илиев не е толкова голяма. Самият футболист след мача със "смърфовете" обявил пред близки, че не се чувства сигурен в себе си напоследък.

През последните тежки сезони за "сините" Илиев бе приеман отлично от Сектор "Б", а Иво Тонев дори му даде преди повече от година капитанската лента, която преди това бе в опитния Христо Йовов. Онзи ден на "Герена" дори Илиев, който още миналата пролет започна да губи доверието на голяма част от привържениците, бе осмиван при изнасянето на топката в минутите, когато отборът изпитваше трудност и получи иронични аплодисменти.

Интересното е, че в последния мач на националния отбор на България - през юни срещу Казахстан, двамата вратари на "сините" Илиев и Иванов пазиха за "трикольорите", като за втория това бе дебют в "А" отбора на "лъвовете".

По-малко от два месеца по-късно двамата вече не влизат в плановете за титулярен пост на Левски, който е на последно място в "А" група без спечелена точка.

Михаил Иванов е на "Герена" от зимата, когато бе закупен от Ботев (Враца), след като няколко месеца по-рано "сините" отказаха да го вземат без пари и записа четири мача миналата пролет. Илиев пък започна четвърти сезон при "сините", тъй като дойде от Видима-Раковски през януари 2011 година, като има 85 мача във всички турнири.

Припомняме, че през лятото за треньор на вратарите в първия състав бе върнат Руслан Михайлов, който смени на поста Красимир Колев, дошъл с Илиан Илиев на поста.
Както е известно, преди идването на Йоканович и единственият твърд титуляр в селекцията на Любослав Пенев Владимир Гаджев бе изваден от състава на Левски от Наско Сираков. Халфът дори нямаше картотека за визитата на Ботев (Пловдив). Той бе изваден от 11-те за гостуването в Павлодар, а след отказа му да приеме отличната за "сините" оферта от 500 000 евро от Китай се готви с юношите от 15-и юли до 23-и юли. "Много смело решение да бъде махнат от състава такъв играч", бе краткият коментар на Йоканович преди да върне Гаджев сред титулярите в отбора.