"Синьото" падение няма спирка - Левски на последно място в "А" група (видео+галерия)

Столичният Левски продължава да лети надолу към бездната, като се превърна в изключително посредствен тим за родните стандарти навръх своята 100-годишнина. “Сините” загубиха с 1:2 и домакинството от втория кръг на “А” срещу Локомотив (Пловдив) в дебюта на своя нов наставник Славиша Йоканович и се оказаха на последно място в родния елит без точка и с голова разлика 2:4. Левски е единственият тим в "А" група без спечелена точка след първите два кръга - антирекорд, тъй като никога досега в клубната си история "сините" не са започвали с две поредни поражения.

Йоканович е четвъртият сръбски треньор в историята на "сините". Досегашните трима са записвали победи в дебютите си. Люпко Петрович тръгна с 2:0 над Черноморец през 1999 г., Славолюб Муслин надви Спартак (Плевен) с 4:1 през сезон 2001/02, а Ратко Достанич дебютира с 5:0 срещу Ботев (Пловдив) през август 2009 г.
Цветан Генков отбеляза първия си гол за Левски в 30-ата минута, за да изравни и да даде надежда на домакините. Преди това Аласан Н'Дайе (17) и след това Мартин Камбуров в 57-ата минута бяха точни за “смърфовете”, които постигнаха своята четвърта победа на “Герена” в история си от 55 визити.

Около 3000 бойкотиращи сини фенове станаха свидетели на поредната мъка на играчите със сини фланелки в последните месеци. В средата на втората част те дори започнаха да осмиват своите с иронични ръкопляскания при поредицата от грешни действия от тяхна страна на терена. Накрая пък изпратиха играчите със скандирания ”Всички вън!”

Сръбският треньор пусна Илиян Йорданов на мястото на наказания Гари Родригес, а Владимир Гаджев смени Антонио Вутов. Димитър Везалов се завърна в центъра на защитата, където си партнираше с Орлин Старокин. Капитанът Станислав Ангелов пък игра като десен бранител вместо Дъстли Мюлдер. Наставникът Александър Станков пък заложи на същите 11 от мача с ЦСКА преди седмица на "Българска армия", когато отборът завърши 0:0 и днес фортуна бе с неговия тим за радост на 500 фенове, пристигнали от Пловдив.

Още в 4-ата минута домакините имаха претенции за дузпа срещу Цветан Генков. В играта на Левски имаше много брак срещу подредения тим на пловдивчани. В 17-ата минута Старокин извърши нарушение на десет метра пред наказателното поле. Електричката центрира на главата на Н`Дайе, който прати кълбото в мрежата на Пламен Илиев. Това беше първи гол за този сезон на Локомотив в първенството.

В 24-ата минута след продължителна атака и рикошет Йорданов имаше възможност на изравни, но Йордан Господинов спаси. Станислав Маламов се контузи и бе заменен от Георги Стефанов.

Последва свирена несъществуваща засада на Мартин Камбуров, а в 30-ата минута Генков изравни. Синята осмица се извиси над отбраната на гостите след пробив на Пинто от ляво и не остави шансове на Господинов. Това бе първи удар в очертанията на вратата на гостите от началото на срещата.

Три минути по-късно бившата звезда на Локомотив (София) бе на път на повтори упражнението, но този път центрирането бе на Гаджев, а Господинов плонжира и спаси.

До края на първата част Левски се опитваше да атакува, но срещата се накъса от непрестанни фаулове в половината на гостите. Секунди преди края гол на Рамос бе отменен поради засада.

Втората част започна с натиск на домакините, които пресираха високо в половината на "бяло-черните". Момчетата на Станков пък се затвориха и не оставяха пространства на противника си.

Рамон Лопес замени Йорданов в 54-ата минута и с първото си докосване стреля далеч над вратата. При първата на атака на гостите за втората част Камбуров даде нова преднина на Локо. Нападателят изстреля снаряд извън наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на Илиев за 1:2.

Генков с глава пропусна да изравни, а в 62-ата минута Господинов изби страховит удар на Кевин Брю. Топката попадна в Генков, който вместо да стреля от малък ъгъл реши да търси Рамос, но бранител на гостите изби пред голлинията. През следващите минути играчите на Йоканович показаха отново пълно безсилие и дори бяха аплодирани иронично от своите фенове, когато бъркаха елементарни топки.

Антонио Вутов се появи вместо Рамос, но и това не даде резултат. Господинов на два пъти хвана далечни удари на Стефан Велев в 85-ата минута. До края Жоао Силва също влезе, но имаше само един удар на Велев, избит от Господинов, и няколко мелета.

Видимо е, че кризата при “сините” е много задълбочена и е плод на провалите напоследък, а към тях трябва да добавим грешната политика и никаквата стратегия през последните години в клуба. Всичко това показва, че резултатите и безидейното лице на Левски не са случайни.

В другия кръг Левски ще гони първи точки срещу разбития със 7:1 от Ботев (Пловдив) тим Пирин (Гоце Делчев), където миналия април коства главата на Илиан Илиев.