Суарес се завърна при трета поредна победа на Ливърпул пред близо 100 хиляди фенове (видео)

Английският Ливърпул продължи победната си серия в контролните срещи от предсезонната си подготовка, записвайки трети пореден успех в три мача. Възпитаниците на Брендън Роджърс този път се справиха с 2:0 с австралийския Мелбърн Виктъри в приятелска среща, играна пред 95 443 зрители на градския стадион в австралийския град.Капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард откри резултата в края на първото полувреме, а новото попълнение Яго Аспас оформи крайния резултат в 93-ата минута. Освен с третия си пореден успех, възпитаниците на Брендън Роджърс могат да се похвалят и с третата си "суха мрежа" от три мача в предсезонната си подготовка.

В състава на "червените" се завърна уругвайският голмайстор Луис Суарес, който получи по-дълга почивка след участието си в Купата на Конфедерациите. Реализиралият 30 гола през изминалия сезон, който е в центъра на трансферна сага през това лято, се появи в игра в 78-ата минута и впоследствие подаде на Яго Аспас за попадението на испанеца в 93-ата минута.

Стивън Джерард се разписа в 31-ата минута на двубоя, след като получи прецизен пас от Джо Алън и с удар от 15-ина метра не остави шансове на вратаря на домакините. Попадението бе типично за капитана на "червените", след като той първо даде дълъг пас към Алън, навлезе мощно в половината на съперника, за да получи обратно топката от уелския си колега и след това с премерен удар да преодолее вратаря на Мелбърн Виктори за 1:0 в полза на Ливърпул.

Яго Аспас пък оформи крайното 2:0 за Ливърпул едва в 93-ата минута на срещата. Той вкара на празна врата след добро отиграване на Луис Суарес при изпълнение на корнер от страна на Стюарт Даунинг.

Гостите от Ливърпул, които през целия мач бяха подкрепяни от почти 100 хиляди свои фенове, не създадоха много положения пред вратата на съперника, но демонстрираха завидна способност да реализират създалите се ситуации и заслужено стигнаха до победата.

Следващата контрола на Ливърпул, която е и последна от предсезонното им турне извън Европа, ще бъде в неделя в Тайланд срещу националния отбор на страната. След това мърсисайдци се завръщат на европейска земя, където ще изиграят още три приятелски срещи през август срещу Олимпиакос, Волеренга и Селтик преди започването на шампионата в английската Висша лига.

МЕЛБЪРН ВИКТЪРИ - ЛИВЪРПУЛ 0:2
0:1 - Стивън Джерард (31)
0:2 - Яго Аспас (90+3)