Ливърпул вкара само два във втората си контрола

Английският Ливърпул постигна втора победа в предсезонната подготовка, след като победи с 2:0 сборен отбор на Индонезия. Точно преди седмица "червените" вкараха четири попадения на Престън Норт Енд.

Играчите на Брендън Роджърс започнаха много ентусиазирано в новите си бяло-лилави резервни екипи и откриха резултата още в 10-ата минута. Филипе Коутиньо проби отляво, пробва да играе на двойно подаване със съотборник, но топката се отби от защитник и се върна в бразилеца, който я прати в мрежата. До края на полувремето мърсисайдци създадоха още доста положения, но не успяха да се възползват от тях.

Картината се запази и през второто полувреме, като пропуските се редяха, но резултатът се запазваше. Едва в 87-ата минута Рахим Стърлинг успя да материализира преимуществото на английския тим за втори път. Следващата проверка на "червените" е в четвъртък срещу Мелбърн Виктори в Мелбърн.

ИНДОНЕЗИЯ XI - ЛИВЪРПУЛ  0:2
0:1 - Коутиньо (10)
0:2 - Стърлинг (87)

Ливърпул:
Симон Миньоле, Глен Джонсън, Хосе Енрике, Даниел Агер, Коло Туре, Лукаш Лейва, Стивън Джерард, Луис Алберто, Стюард Даунинг, Филипе Коутиньо, Яго Аспас
През второто полувреме в игра се появиха: Алън, Робинсън, Солоса, Борини, Пелу, Хендерсън, Шкъртел, Уиздъм, Ибе, Кели, Стърлинг, Осама, Синага