Новакът Сасуоло засрами Юве и Милан (видео)

Новакът в Серия "А" Сасуоло изненадващо спечели традиционния тристранен турнир "ТИМ". В състезанието, предшестващо началото на сезона в Италия, всяка година участват трите гранда Милан, Интер и Ювентус. Този път обаче "нерадзурите" бяха заместени от Сасуоло, който завърши на първо място след загуба с дузпи от Юве и победа с 2:1 над Милан. "Росонерите" надвиха след изпълнение на наказателни удари Ювентус на старта и имаха шанс да завършат като победители, но в последната минута допуснаха да загубят от Сасуоло и останаха последни в класирането.

Турнирът се игра в Реджо Емилия, а мачовете по традиция бяха от по 45 минути. Зрителите видяха интересни изпълнения, но и една грозна случка в двубоя между Милан и Сасуоло, когато от трибуните прозвучаха расистки възгласи срещу футболиста на "росонерите" Кевин Констант. Французинът реагира емоционално и напусна терена, въпреки че съдията Андреа Джервасони не спря мача.

Вечерта стартира с победа на Милан срещу Ювентус. В редовните 45 минути съперниците не успяха да си отбележат гол, като Робиньо пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Стефан Лихтщайнер срещу Кевин-Принс Боатенг. Фернандо Йоренте пък пропиля най-чистото положение за Юве.

За да бъде излъчен победител, двата тима трябваше да изпълняват наказателни удари. Играчите в червено-черно бяха безпогрешни при първите си четири удара, а Кристиан Абиати спаси изстрела на Лихтщайнер. Вместо да донесе победата на Милан, Антонио Ночерино прати топката над вратата и интригата остана жива.

При допълнителните дузпи фаталният пропуск за Ювентус направи Симоне Падоин. Така Милан излезе победител след общо 16 изпълнени дузпи.

6:7 Падоин (Абиати спасява)

ЮВЕНТУС: Сторари; Пелузо, Огбона, Лихтщайнер; Исла, Падоин, Видал, Асамоа, Де Челие; Йоренте (35 - Вучинич), Тевес
МИЛАН: Абиати; Антонини (34 - Дзакардо), Бонера, Мексес, Констант; Траоре, Де Йонг, Ночерино; Боатенг; Робиньо, Нианг

Във втория мач един срещу друг излязоха Ювентус и Сасуоло. В състава на "старата госпожа" играха доста от по-младите футболисти и това позволи на новаците в елита да доминират. Над всички беше Ясмин Куртич, който няколко пъти се подигра със защитата на Юве. Веднъж негов фалцов удар срещна гредата, а малко по-късно Рубиньо отново имаше късмет и топката профуча на сантиметри от целта.

Най-чистите положения за гранда от Торино пропиляха Мирко Вучинич и Алесандро Матри. В края на мача крилото на Сасуоло Мариус Алексе излезе на голова позиция, но стреля неточно.

Дузпите започнаха добре за Сасуоло и вратарят Помини спаси изстрела на Фабио Куалярела. Матри също шутира неточно за Юве, но Рубиньо парира удара на Алексе. При петата дузпа защитникът Емануеле Теранова можеше да донесе победата на Сасуоло, но Рубиньо усети ъгъла и изби топката, която след това срещна гредата и беше захлупена от вратаря на Юве. После Рубиньо спаси още една дузпа и се превърна в герой за "бианконерите".

4:3 Берарди (Рубиньо спасява)

ЮВЕНТУС: Сторари (25 - Рубиньо); Лихтщайнер (25 - Пеня), Огбона, Пелузо (29 - Бюхел); Исла (37 - Видал), Падоин (18 - Мота), Роси, Асамоа, Де Челие (18 - П. Гарсия); Матри, Вучинич (25 - Куалярела)
САСУОЛО: Помини, Гасола, Антей, Теранова, Лонги; Куртич, Манянели, Мисироли; Берарди, Заза, Алексе

Така, първото място трябваше да се реши в мача между Милан и Сасуоло. "Червено-черните" поведоха още в 4-ата минута след лошо върната топка, която младокът Андреа Петаня открадна и насочи в мрежата. 18-годишният нападател остави отлични впечатления и загатна за сериозен потенциал. Сасуоло изравни в 12-ата минута чрез Гаетано Мазучи, който наказа груба грешка в защитата на Милан.

В последните минути част от публиката започна да обижда на расистка основа Кевин Констант и той напусна терена. После Кристиан Дзакардо вкара за Милан, но попадението му беше отменено заради засада. В 41-ата минута Браян Кристанте от "росонерите" получи втори жълт картон и беше отстранен, а в заключителните секунди перфектна комбинация на Сасуоло завърши с втори гол на Мазучи, който донесе трофея на новака в италианския елит.

МИЛАН - САСУОЛО 1:2
1:0 Петаня (4)
1:1 Мазучи (12)
1:2 Мазучи (45)

МИЛАН: Габриел; Дзакардо, Бонера, Мексес (28 - Щрасер), Констант (35 - Пичиночи); Поли, Кристанте, Ночерино (24 - Траоре); Емануелсон; Робиньо (19 - Нианг; 37 - Боатенг); Петаня (44 - Одуамади)
САСУОЛО: Помини; Марцорати, Росини, Бианко (44 - Глиоци), Лонги (11 - Лавероне); Куртич (11 - Гомес), Манганели Мисироли (11 - Лариби); Фалчинели, Масучи, Паволети