Испания се разправи с Уругвай на старта (видео)

Световният шампион Испания стартира с победа с 2:1 над Уругвай участието си на турнира за Купата на конфедерациите в група "Б". "Ла Фурия" изигра много силен двубой, особено през първото полувреме, и набързо реши всичко в своя полза с голове на Педро Родригес в 20-ата и Роберто Солдадо в 32-ата минута. В същото време супер нападателите на урусите - Единсон Кавани и Луис Суарес, бяха тотално обезличени от отбраната на съперника, но голмайсторът на Ливърпул поне донякъде оправда доверието на своя наставник, като отбеляза почетното попадение за своя тим от фаул в 88-ата минута.

Испания бе отборът, който напълно доминираше  на терена през първото полувреме. Световният шампион играеше в познатия стил с дълго задържане на топката, докато уругвайците не намираха никакъв начин да се противопоставят.
Първата голова възможност в мача дойде в 10-ата минута, когато Сеск Фабрегас се освободи пред наказателното поле и със силен удар нацели гредата. В 16-ата минута пък Андрес Иниеста пробва бдителността на рожденника Фернандо Муслера, който с мъка все пак успя да не допусне топката във вратата си. Той обаче нямаше какво да направи в 20-ата минута, когато Педро Родригес отправи силен далечен удар, който се отби от крака на Диего Лугано и се оплете в мрежата за 1:0. "Ла Фурия" можеше да удвои преднината си 7 минути по-късно, но хубав изстрел от фаул на Чави Ернандес профуча до гредата.

Единственото по-интересно положение създадено от играчите на Уругвай се случи в 29-ата минута. Тогава при заучено изпълнение на фаул топката стигна до Единсон Кавани, който от близо стреля с глава, но прекалено слабо и не затрудни Икер Касийяс.

Испания обаче продължи да натиска и в 32-ата минута Фабрегас намери с хитър извеждащ пас Солдадо, който остана очи в очи с вратаря заби топката в мрежата за 2:0. След това световните шампиони можеха да стигнат и до трето попадение, като Жерард Пике засече от близо центриране от корнер на Чави, но Муслера с блестяща намеса опази вратата си от нов гол.

И второто полувреме продължи в същия дух. Испания владееше инициативата, макар и да не нападаше толкова настървено. Все пак в 55-ата минута "Ла Фурия" имаше нов добър шанс за гол, но Фабрегас стреля прекалено слабо. Минета след това иниеста се освободи пред наказателното поле и отправи хубав изстрел, преминал покрай вратата. След това и Педро имаше нелоша възможност, но ударът му от воле премина встрани.

Едва в заключителните петнайсетина минути Уругвай изнесе играта в по-предни позиции. Първо Диего Форлан имаше шанс да отправи опасен удар от далеч, но не затрудни Касийяс. Минута по-късно и Кристиан Родригес се освободи добре, но и той прати топката покрай вратата. Испания пък отговори с нова добра възможност за Солдадо, който стреля по земя в 80-ата минута, но право в ръцете на Муслера. Отпускането в редиците на Испания в заключителните минути обаче  позволи на Уругвай да върне един гол. Това стана в 88-ата минута след чудесно изпълнен фаул от страна на Луис Суарес за крайното 2:1.

Така Испания вече има 3 точки в актива си и засега оглави класирането в групата поне преди изиграването на другия двубой между Нигерия и Таити. Уругвай пък остава на дъното с нулев актив.

Испания - Уругвай 2:1
1:0 Педро (20)
2:0 Солдадо (32)
2:1 Суарес (88)