Жирона разби Алкоркон и стигна финалния плейоф за Примера

Отборът на Жирона стана вторият отбор, който ще играе на финалния плейоф за влизане в Примера дивисион, след като надигра с категоричното 3:1 Алкоркон в реванша от полуфинала. Първата среща между двата тима завърши 1:1 и така с общ резултат 4:2 Жирона продължава напред. Във финалния сблъсък пък тимът ще се изправи срещу Алмерия, който по-рано победи с 2:1 след продължения Лас Палмас.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута с гол на Акуня. След това още два гола на Хуанлу в 38-ата и 80-ата минута окончателно убиха интригата в двубоя. Играчите на Алкоркон все пак успяха да направят загубата си по-почетна, вкарвайки за крайното 3:1 чрез Мора в 87-ата минута.

Жирона - Алкоркон 3:1 (в първия мач 1:1)