БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Голови ремита в първите битки за Примера

И двата първи 1/2-финални плейофа за влизане в Примера завършиха 1:1. Тимът на Алмерия, който беше на крачка от директна промоция, изигра много силен мач като гост на Лас Палмас. На стадион "Гран Канария" пред 16 564 зрители Алейкс Видал се възползва от грешка в защитата и отбеляза в седмата минута.

Андалуският тим стоеше много добре в защита и контраатакуваше опасно. Домакините все пак запазиха шансове след късен изравнителен гол. В 85-ата минута Тиеви Бифума оформи крайното 1:1. Полузащитникът на канарския тим Ернан беше откаран в полусъзнание болница след тежък удар в главата.

Другият фаворит за финала - Жирона, също е с по-добри шансове преди реванша с Алкоркон. Каталунците успяха да отбележат от статично положение в деветата минута. Мойсес Уртадо засече топката в мрежата. Пред около 5 хиляди зрители в мадридското предградие домакините започнаха много нахъсано и изпуснаха няколко положения. Те не получиха дузпа при спорно положение за игра с ръка в наказателното поле.

Дори след инкасирания гол Алкоркон не се стъписа и единствено му липсваше голът. Изравняването дойде в средата на втората част (63-ата минута), когато Мигелес засече с глава центриране. "Жълтите" упражняваха натиск най-вече водени от огромно желание.

Реваншите са в неделя вечер съответно в южния андалуски град Алмерия и каталунския Жирона.