Алмерия на крачка от Примера след истинска драма с Лас Палмас

Алмерия се класира за финалния плейоф за влизане в Примера дивисион след като надигра по драматичен начин след продължения тима на Лас Палмас в реванша между двата тима. Първата среща завърши 1:1, а днес двата тима отново си отбелязаха по един гол в редовното време и се наложи да се изиграят продължения, в които домакините стигнаха до успеха с попадение в самия край на мача.

Чарлз даде преднина на Алмерия в 60-ата минута, но Кристанус възстанови равенството в 86-ата минута и прати мача в продължения.

Там драмата стана пълна като първо в 107-ата минута Чарлз изпусна дузпа за домакините. След това пък мачът се изнерви и двама играчи на гостите видяха червения картон, като това бяха Кристанус и Кастелано.

Така в заключителните минути Алмерия се хвърли с всички сили напред и в добавеното време Чарлз се превърна в герой за своя тим вкарвайки победния втори гол за 2:1 и пращайки отбора на крачка от Примера.

Алмерия - Лас Палмас 2:1 сл. пр. (в първия мач 1:1)
1:0 Чарлз (60)
1:1 Кристанус (86)
2:1 Чарлз (120+1)