Крузейро се изкачи на върха в Бразилия

Крузейро се наложи над Коринтианс с 1:0 като домакин в мач от четвъртия кръг на бразилското футболно първенство. Така възпитаниците на Марсело Оливейра се изкачиха на върха на класирането със 7 точки. Единственото попадение в срещата реализира Дагоберто пет минути преди края от дузпа, за нарушението за която Фабио Сантос от гостите получи втори жълт и червен картон.

Носителят на копа "Либертадорес" Коринтианс падна на 13-о място във временното класиране с 5 точки след само една победа от началото на сезона. Сао Пауло падна на второ място също със 7 точки, след като допусна първо поражение за сезона. Тимът на Ней Франко загуби изненадващо на "Морумби" от гостуващия Гояш с 0:1 след гол на Родриго да Коща още във втората минута.

Витория също допусна първо поражение в кампанията и вече е трети в подреждането със 7 точки. Момчетата на Койо Жуниор паднаха с 0:1 при гостуването си на Гремио. Бившият халф на Шахтьор и Манчестър Сити Елано Блумер се разписа за успеха в 70-ата минута. Така домакините се изкачиха на четвърта позиция със 7 точки и мач по-малко.

Фернандао отбеляза две попадения за успеха на Баия над Ботафого с 2:1. Двата отбора също имат по 7 точки, като Ботафого е пети, а Баия - шести. Вицешампионът Атлетико Минейро пък се закотви на дъното с 1 точка след 0:2 при гостуването си на Васко да Гама.