Черно море триумфира с титлата при юношите

Черно море Порт Варна триумфира с титлата при юношите до 18-годишна възраст на завършилото снощи републиканско първенство, което се проведе в столичната зала "Румен Пейчев". Във финалната среща малките "моряци" надиграха Балкан (Ботевград) със 75:70 след страхотен обрат и вдигнаха купата след година прекъсване.

Ботевградчани, които бяха символичните домакини във финала започнаха невероятно и изиграха много стабилно първо полувреме. Още през първата четвърт "зелените" си изградиха преднина от 14 точки - 17:31, а на почивката имаха аванс от 36:51.

"Зелените" продължиха да водят и през цялата трета част, след която разликата отново бе двуцифрена - 51:64. Последната четвърт бе ключова за развитието на двубоя - "моряците" затегнаха защитата и за 10 минути допуснаха едва 6 точки в коша, а за сметка на това реализираха цели 24, постигайки пълен обрат за 75:70.

Ангел Пейчинов бе №1 за Черно море Порт Варна и се отчете с 30 точки, 9 борби, 8 отнети топки и 3 асистенции. Венелин Христов добави 22 точки, а Дамян Шишков завърши с 15.

За Балкан Ростислав Тончев вкара 21 точки, Радослав Кочев добави 14 и 10 борби, а Мартин Горунов остана с 13.

Овергаз пък грабна бронзовите медали след трудна победа над Академик (София) само с точка разлика - 80:79.