Италия мушна четири на Сан Марино (видео)

Съперникът на България в световните квалификации Италия стигна до очаквана победа с 4:0 над Сан Марино в контрола, играна на стадиона в Болоня.

Андреа Поли откри в 28-ата минута, а Алберто Джилардино удвои шест минути по-късно. Веднага след подновяването на играта през второто полувреме, ветеранът Андреа Пирло направи резултата класически. Крайното 4:0 бе оформено от Акуилани в 79-ата минута.

В състава на Италия през второто полувреме в игра се появи звездният нападател на Милан Марио Балотели, чието участие до последно беше под въпрос заради контузия.
Контролата беше част от подготовката на "скуадра адзура" за турнира за Купата на конфедерациите в Бразилия.

Двубоят ще се запомни и с участието на двама футболисти на Болоня - Алесандро Диаманти и Алберто Джилардино, в състава на Италия. Това не се беше случвало от 1967 година.