Ботев (Пд) отново вдигна Купата 7 години по-късно! "Канарчетата" триумфираха в атрактивен сблъсък с Лудогорец с 3:2

Индепендиенте Санта Фе на крачка от 1/2-финалите

Колумбийският Индепендиенте Санта Фе победи Реал Гарсиласо като гост в Перу с 3:1 в първи четвъртфинален мач от турнира за копа "Либертадорес". Така възпитаниците на Уилсън Гутиерес направиха сериозна крачка към първо участие в полуфиналната фаза на надпреварата от 1961 година насам. Двубоят в Куско премина на един дъх с множество положения и пред двете врати.

Гостите откриха в 21-ата минута с гол на Франсиско Меса, а две минути по-късно Уилдер Медина удвои. Домакините имаха отлична възможност да намалят пасива си в 26-ата минута, но Фабио Рамос стреля над гредата от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Юлиан Анчико в пеналта. Нападателят Джеферсон Куеро направи резултата класически в 54-ата минута, а десет минути по-късно Алфредо Рамуа отбеляза почетния гол за Реал Гарсиласо с хубав удар от 25 метра.

Домакините, които са дебютанти в турнира, имаха достатъчно положения, за да избегнат поражението, но нападателят Маурисио Монтес на три пъти нацели гредите на вратата на съперника. Така Индепендиенте Санта Фе почти сигурно ще продължи напред, където очаква победителя от мача между бразилския шампион Флуминензе и Олимпия (Парагвай). Първата среща в Рио де Жанейро завърши 0:0. Домакините имаха превъзходство през цялата среща, но солидната защита и силните изяви на вратаря на съперника Мартин Силва не им позволиха да стигнат до попадение. Олимпия доигра мача с 10 души след втори жълт и червен картон на Едуардо Аранда в 83-ата минута, а след срещата гостите отпразнуваха на терена равенството като победа.