Швейцария продължава с победите

Матиас Бийбер вкара гол и подаде за още един при седмата поредна победа на Швейцария на Световното първенство по хокей на лед- 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) срещу Беларус. Така мочетата на канадския треньор Шон Симпсън подобриха два свои рекорда от далечното минало, когато пак на Световни първенства са имали 6 поредни победи- през 1939-а и през 1948-а година. Но през 1939-а Кръстоносците завършват шампионата с баланс 7-1-2, което е достатъчно само за бронза.

Роман Йози откри резултата във 2-ата минута, а Евгений Ковиршин 1:35 минути след началото на третата част. След това обаче Юлиан Валкер направи 2:1, Бийбер покачи на 3:1, 58 секунди преди края на редовното време на празна врата Валкер вкара четвъртото попадение в мача. Така Швейцария чака да разбере съперника си за полуфинала, като това може да бъде Чехия или Норвегия.