Катаня не пожали пътниците от Пескара

Катаня победи с 1:0 изпадналия Пескара и излезе на 8-о място в класирането на Серия "А". По този начин тимът на Роландо Маран измести гранда Интер, който със слабите си резултата направи така, че да пропусне евротурнирите. Алехандро Гомес отбеляза единствения гол за Катаня. Попаденито падна в началото на второто полувреме, а най-добрият на терена беше вратарят на гостите Матия Перин, който спаси една дузина опасни удари.

Домакините бяха пределно мобилизирани и искаха да зарадват феновете си в последното домакинство на "Анджело Масимино". След наказания в състава се завърнаха вратарят Мариано Андухар и Джузепе Белуши. На трубуните имаше само един привърженик на гостите и това бе същият човек, който подкрепи тима и срещу Дженоа преди седмица.

Гонсало Берхесио и Пабло Бариентос пропуснаха да открият за Катаня, а в средата на първата част Никола Легроталие се контузи и бе принудително сменен. Великолепните прояви на Перин запазиха нулевото равенство до почивката, но в 52-ата минута Берхесио подаде на Алехандро Гомес и той най-после прати топката в мрежата на Пескара.