Милан громи, Балотели блести (видео)

Отборът на Милан разпиля с 4:0 изпадналия преди няколко дни състав на Пескара в мач от 36-ия междинен кръг на Серия "А". Герой за пореден път през 2013 година за миланския гранд бе Марио Балотели (10-д, 57), който вкара два от головете, а преди това удари и горната греда. Съли Мунтари (32) и Матийо Фламини (50) пък също записаха имената си сред голмайсторите. Така "росонерите" са съвсем близо до постигането на целта си класиране в Шампионската лига. Два кръга преди края на сезона играчите на Масимилиано Алегри имат актив от 68 точки и преднина от седем пред четвъртия Фиорентина, но "виолетовите" са с мач по-малко. Звездата на гостите Балотели нацели горната греда още в 3-ата минута, а в 10-ата минута вкара своя 10-и гол за клуба. Играчът с №45 бе точен от дузпа, свирена за нарушение срещу Антонио Ночерино.

Ганайският халф Съли Мунтари удвои в 32-ата минута с хубав гол от въздуха, след като засече центриране на Робиньо от фаул. Това бе първи гол за сезона за бившия играч на Интер, който се бе разписвал само срещу Барселона в Шампионската лига през сезона. Домакините бяха много под нивото на своя съперник и през второто полувреме гостите отбелязаха още два гола.

Първо Матийо Фламини се разписа за 3:0 в 50-ата минута отново след подаване на Робиньо. Френският полузащитник засече остро центриране на бразилеца, вкарвайки своя четвърти гол в кампанията, нещо което стори в последните шест мача. Бившият играч на Олимпик Марсилия и Арсенал асистира на Балотели в 57-ата минута. Той намери СуперМарио в наказателното поле, а италианският национал със силен удар прати топката под гредата. Това бе гол №11 от 11 срещи за Милан в Серия "А" за 23-годишния нападател, който все повече се превръща в лидер на миланския гранд.

До края на мача в игра се появиха Бакай Траоре, Джампаоло Пацини и Стефан Ел Шаарави, които пропуснаха да направят успеха на своя тим много по-голям, докато Балотели обра аплодисментите на "Адриатико" заради отиграванията си на терена.

През уикенда Милан излиза в последното си домакинство срещу Рома, след което завършва сезона с гостуване в Сиена. Изпадналият във втория ешелон тим на домакините има гостуване на Катаня и домакинство на Фиорентина, с което завършва своята авантюра в Серия "А".