Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Скандална дузпа даде тласък на Сарагоса (видео)

Отборът на Сарагоса спечели с 3:0 у дома срещу Райо Валекано в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Антонио Бенитес - Апоньо вкара измислена дузпа в 26-ата минута, с която наклони везните към "бяло-сините". В 50-ата Родри беше точен за 2:0, а в 92-рата Апоньо реализира много красиво попадение за класически завършек. Успехът дръпна тима на Мануел Хименес над чертата на изпадащите, като надолу падна Депортиво Ла Коруня.

През първото полувреме двата отбора играха скучен футбол. Гостите от "Вайекас" притежаваха топката, но не създадоха чисти положения. В 26-ата минута съдията Фернандо Тейшейра Витиенес назначи несъществуваща дузпа за арагонския тим, след като видя игра с ръка на Жорди Фигерас. Всъщност топката се удари в крака на защитника.

В 50-ата "Ла Ромареда" се зарадва с втори гол. Рубен Андраде изби лошо удар на Елдер Пощига и Родриго Риос - Родри вкара с добавка - 2:0. В 60-ата Алехандро Домингес беше свободен на втората греда, но не успя да вкара с глава. В 77-ата Пощига шутира и топката профуча много опасно. В 89-ата Пощига нацели греда. В 92-рата опитният Апоньо отбеляза с прекрасен шут и помощ от гредата.

Снимки: "Марка"