СуперМарио отново герой, Милан държи ШЛ в ръцете си (видео)

Отборът на Милан победи изключително трудно и с голяма доза късмет с 1:0 Торино в мач от 35-ия кръг в Серия "А" пред над 40 000 тифози на "Сан Сиро". Герой за "росонерите" отново бе Марио Балотели, който отбеляза единствения гол в 84-ата минута, но Кристиан Абиати също има голям принос, тъй като на два пъти спаси своята врата преди гола на СуперМарио.

Успехът приближи миланския гранд до класиране в Шампионската лига, тъй като три кръга преди края на сезона играчите на Масимилиано Алегри имат четири точки преднина пред Фиорентина в борбата за третото място. Милан има гостуване на Пескара, домакинство на Рома и гостуване на Сиена до края на сезона.
Двубоят днес се оказа много труден за "червено-черните", които не можаха да създадат чисто положение до 84-ата минута. Гостите пък играха много затворено и на контраатака на няколко пъти пропуснаха отлични шансове стигнат първи до гола.

Още в първата минута Алесио Черчи от гостите пропусна да изведе Торо напред, като се откъсна от защитата на домакините, но Кристиан Абиати спаси. Стражът на "биковете" Жан-Франсоа Жиле спаси последователно удари на Съли Мунтари и Кевин-Принс Боатенг в 7-ата минута. Пауло Виктор Берето пропусна невероятна възможност за гол в 16-ата. Нападателят излезе очив очи с Абиати и стреля, но италианският вратар обра овациите на "Сан Сиро" с отлично спасяване. Боатенг с глава в 23-ата минута също пропусна да вкара топката в мрежата от няколко метра.
В 35-ата минута Мексес с глава стреля след грешка на Жиле, който изби с гръб.

Втората част започна отново с много добра игра в защита на гостите, докато Марио Балотели и компания трудно намираха пространства в атака. Стефан Ел Шаарави бе заменен от Джампаоло Пацини.

В 65-ата минута след отлична контраатака Барето отново пропусна, като Абиати демонстрира отличен рефлекс. Нападателят стреля от два метра, като капитанът на Милан изби, топката рикошира в легналия Барето и излезе в аут. Масимилиано Алегри пусна Мбайе Нианг и Робиньо, като последният стреля опасно в 83-ата минута, но Жиле отново прати топката в ъглов удар.

Две минути по-късно Балотели откри. Националът на Италия се разписа с левия крак след подаване на Филип Мексес с глава, като от няколко метра изпревари Анджело Огбона. Голът бе негов 9-и от 10 мача в Серия "А" с екипа на "росонерите". До края на мача Торино нямаше сили да реагира, докато домакините пропусна на два пъти да удвоят. Поражението е четвърто поредно за Торо, който е на 16-то място с четири точки пред 18-ия Палермо, останал с 32 точки.