Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия

Чикаго елиминира Бруклин след лекция на Ноа (видео)

Чикаго Булс спечели с 99:93 при гостуването си на Бруклин Нетс и с 4:3 победи елиминира съперника в първия кръг на плейофите в Източната конференция на Националната Баскетболна Асоциация.

Йоаким Ноа се развихри за "Биковете" и приключи с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 14 борби. Марко Белинели също добави 24 точки, а Карлос Буузър завърши със 17 точки и 7 борби.

Дерон Уилямс беше най-полезен за Бруклин с 24 точки, 7 асистенции и 6 борби. Брук Лопес завърши с 21 точки и 9 борби, но и това не беше достатъчно.

Гостите стартираха по-добре мача и взеха ранен аванс от 7:2, като не позволиха на домакините да поведат нито веднъж в срещата. Бруклин стигна до 13:13 в средата на първата част, но до края беше в ролята на догонващ.

Чикаго предреши нещата, след като поведе с 57:40 малко повече от минута преди края на втората част, а на почивката се оттегли с аванс от 61:44. "Мрежите" опитаха да се върнат в мача, но единствено успяха да стопят пасива си до 5-6 точки.

Така в полуфиналите на Изток Чикаго ще срещне шампиона Маями.