"Вълците" разплакаха Флоренция с гол в добавеното време (видео)

Отборът на Рома изтръгна драматичен успех с 1:0 над Фиорентина в дербито на вечерта от 35-ия кръг в италианската Серия А. "Вълците" стигнаха до победата с огромен късмет, тъй като на два пъти гредата спаси вратата им от попадение.

В същото време загубата отдалечи Фиорентина от мечтата да играе в Шампионската лига. В момента "виолетовите" заемат 4-ото място, на 1 точка зад Милан. "Росонерите" обаче приемат Торино в неделя, 5 май, и при успех ще се откъснат с 4 точки напред.

Първата ситуация, при която късметът обърна гръб на "виолетовите", беше в 37-ата минута, когато Стеван Йоветич овладя топката, обърна се бързо и стреля. Вратарят на Рома Богдан Лобонц се намеси, но в крайна сметка гредата спаси мрежата му. При спасяването се оказа, че Лобонц е счупил нос и той беше заменен на почивката.

През второто полувреме Фиорентина натисна още повече съперника си, а в предни позиции заигра влезлият като резерва опитен нападател Лука Тони.

Мачът вървеше към 0:0, когато настъпиха драматичните финални секунди. "Виолетовите" отново нямаха късмет, след като силен удар отдалеч на Писаро срещна страничната греда.

Птичето обаче "кацна" на рамото на гостите. Пабло Освалдо донесе победата за столичния тим, след като се разписа с глава след изпълнен от Миралем Пянич корнер. Въпреки, че е бивш играч на Фиорентина, Освалдо така бурно и продължително отпразнува гола си, че реферът беше принуден да му покаже жълт картон.