Хановер и Майнц си попречиха за Европа (видео)

Отборите на Хановер 96 и Майнц 05 направиха интересно 2:2 в среща от 32-рия кръг, играна на "АВД Арена" в северния град. Николай Мюлер (25 и 70) вкара за гостите, а точни за домакините бяха Артур Собиех (36) и Маме Бирам Диуф (70). В 65-ата Кристиан Шулц от хановерския тим беше изгонен. И двата тима остават извън зона "Европа" преди останалите два кръга.

Грешка на Ян Шлаудраф донесе заслужено предимство на гостите от Майнц. Попадението падна в 25-ата минута, като точен с удар от 15 метра беше Николай Мюлер. В 36-ата Артур Собиех изравни 68 секунди след влизането си в игра. Нападателят замени Мохамед Абделауе и с глава се възползва от центриране на Шлаудраф - 1:1.

В 65-ата минута долносаксонци останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Кристиан Шулц. Въпреки това домакините дръпнаха в резултата. В 70-ата минута Маме Бирам Диуф вкара от 14 метра след пас на Собиех. В 78-ата минута стражът на 96 Рон-Роберт Цийлер направи силно спасяване след удар с глава на Шон Паркър. Минута по-късно тимът на Мирко Сломка успя да изравни: Мюлер вкара топката от въздуха в мрежата. До края на мача Майнц натискаше, но не успя да вкара победен гол и двубоят завърши 2:2.

Снимка: Getty Images/Guliver