Базел ядоса Челси и отнесе 3 гола (видео)

Базел ядоса Челси и отнесе 3 гола  (видео)

Челси се класира за финала на Лига Европа в Амстердам на 15 май, след като победи за втори път Базел в полуфиналите. Лондончани се наложиха с 3:1 в реванша на своя "Стамфорд Бридж" и с общ резултат 5:2 стигнаха до спора за трофея, където техен съперник ще бъде Бенфика. Португалският гранд отстрани турския Фенербахче след 3:1 в Лисабон и 0:1 в Истанбул.

Предвид негативния резултат от първия мач в Швейцария гостите избраха офанзивна тактика и се хвърлиха в атака още от първата минута. Базел стигна бързо до възможност за гол чрез Щрелер, но не успя. Отговорът на Челси беше греда на Франк Лампард в 9-ата минута.

Двата тима играеха много открито и отбелязването на гол беше въпрос на време. Това се случи в самия край на полувремето.  Мохамед Салах беше изведен в наказателното поле с прецизен пас от Щокер и реализира във вратата на Петър Чех.

С това швейцарците сякаш дръпнаха дявола за опашката. Челси върна гола още в петата минута след почивката. Първият удар на Франк Лампард беше спасен от Зомер, но след това при добавката Фернандо Торес успя да прати топката в мрежата за 1:1.

При идентична ситуация две минути по-късно Челси излезе напред. Торес прати топката към Моузес, в краката му се хвърли защитник на Базел, но нигериецът успя да отправи топката в мрежата.

Всичко за Базел в 59-ата минута, когято героят за "сините" от "Санкт Якоб Парк" Давид Луис направи 3:1, пращайки топката в мрежата с невероятен фалцов удар от 25 метра. До края на мача нямаше други интересни ситуации, а мениджърът на сините Рафаел Бенитес извърши смените си.

ЧЕЛСИ - БАЗЕЛ 3:1

0:1 - Салах (45)
1:1 - Торес (50)
2:1 - Моузес (52)
3:1 - Луис (59)