Бенфика срина мечтата на Фенербахче (видео)

Бенфика ще играе на финала в турнира на Лига Европа, след като победи с 3:1 у дома турския Фенербахче и с общ резултат от двата мача 3:2 стигна до мача за трофея в Амстердам на 15 май. Съперник на португалците ще бъде английският Челси, който елиминира Базел в другия мач. Така Фенербахче се размина с голямата си мечта да играе голям европейски финал за първи път в историята си.

"Орлите" от Лисабон започнаха много надъхано мача, като играта им нямаше нищо общо с показаното в Истанбул.

Домакините откриха още в 9-ата минута чрез Николас Гайтан. Едуардо Салвио подаде на Лима, който намери аржентинеца в наказателното поле и Гайтан не сгреши. Бенфика продължи натиска си, тъй като се нуждаеше от още попадения, за да продължи. Вместо това обаче реферът направи реверанс за гостите, отсъждайки дискусионна дузпа за игра с ръка на Гарай, докато в същото време Муса Соу от Фенербахче беше в положение на засада.

Холандецът Дирк Каут изравни, а минутата беше едва 22-а. 11 минути по-късно и домакините претендираха за дузпа за игра с ръка, но не я получиха.

В 35-ата минута парагваецът Оскар Кардосо отново изведе тима си напред.
Той получи топката на границата на наказателното поле и удар по тревата я прати във вратата на Волкан Демирел. Този резултат не беше достатъчен за Бенфика и домакините отчаяно търсеха трето попадение, което да им осигури участие на финал. Те стигнаха до него в 66-ата минута и отново негов автор стана Кардосо. До края на мача Бенфика имаше две възможности да направи победата си по-изразителна, но не ги реализира.

Д
вубоят беше белязан от неприятен инцидент в 57-ата минута. Тогава Гайтан ритна в главата Гьонул от Фенербахче. Футболистът на Бенфика се опита да засече една топка от воле, но кракът му срещна главата на противниковия футболист, който падна в несвяст на тревата и беше откаран в болница.

БЕНФИКА - ФЕНЕРБАХЧЕ 3:1

1:0 - Гайтан (9)
1:1 - Каут (22-дузпа)
2:1 - Кардосо (35)
3:1 - Кардосо (66)