"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Супер Пацини върна третото място на Милан в трилър с Катаня (видео)

Отборът на Милан си върна третата позиция във временното класиране в Серия "А" след като постигна доста трудна победа с 4:2 над Катаня в домакинството си от 34-ия кръг. "Росонерите" на два пъти губеха в резултата, но и двата пъти съумяха да се върнат в мача, а накрая стигнаха и до победата. Героят в срещата пък бе резервата Джампаоло Пацини, който бе в основата на обрата и наниза втория и третия гол за своя тим. Никола Легроталие в 30-ата и Гонсало Берхесио в 65-ата минута бяха точни за "слоновете", а Матийо Фламини в 45-ата, Джампаоло Пацини в 74-ата и 77-ата и Марио Балотели от дузпа в 90-ата минута се разписаха за домакините.

Милан бе по-добрият тим през първата част и още от началните минути зареди атака след атака към вратата на Катаня, на която обаче пазеще блестяшият в тази среща Алберто Фризон. Във 2-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на играч на съперника, но такава не бе отсъдена. След Марио Балотели на два пъти пробва удари от дистанция преминали покрай вратата, а същото направи и Рикардо Монтоливо, но при неговият изстрел вратарят Фризон се назеси добре и улови.

Катаня предимно се защитаваще, но в 30-ата минута гостите получиха възможност да изпълнят фаул в половината на "росонерите" и Франческо Лоди центрира към Никола Легроталие, който с глава прати топката във вратата за 0:1.

Това обаче като че ли още повече мотивира домакините и пред вратата на Катаня започна да ври и кипи. В 32-ата минута прекрасен изстрел на Кевин-Принс Боатенг се отби от гредата. Веднага след това Антонио Ночерино имаше прекрасна възможност, но ударът му бе спасен от вратаря. В следващата атака пък се стигна до невероятно разбъркване, като миланистите опитаха 3-4 удара по посока на вратата, но защитниците и вратарят на гостите със самоотвержени намеси не допуснаха кълбото да попадне във вратата. В 42-ата минута пък Балотели пробва прекрасен изстрел от фаул, но топката профуча над вратата. Все пак усилията на домакините дадоха резултат и в 45-ата минута Матийо Фламини бе оставен непокрит в наказателното поле и с много прецизен удар в далечния ъгъл провря топката през куп играчи и възстанови равенството - 1:1.

Второто полувреме отново започна с натиск на Милан и в 50-ата минута Монтоливо стреля от далеч покрай вратата. Веднага след това и Стефан Ел Шаарави имаше шанс, но за пореден пък Фризон се намеси добре. Вратарят на гостите запази резултата непроменен и в 57-ата минута, когато спаси изстрел с глава от близо на Монтоливо.

Катаня обаче отново издебна своя шанс и през втората част. В 65-ата минута гостите организираха прекрасна контраатака като Мариано иско пусна великолепен извеждащ пас за Гонсало Берхесио, който останал очи в очи  вратаря с техничен шут направи резултата 1:2.

Милан отново опита да реагира бързо и в 67-ата минута Боатенг отправи опасен изстрел с глава покрай вратата. В 70-ата минута пък Стефан Ел Шаарави имаше прекрасен шанс, но от добра позиция прати топката в аут. В 74-ата минута обаче равенството отново бе възстановено. Марио Балотели отправи силен удар от далеч, Фризон с мъка спаси, но при добавката Джампаоло Пацини от близо доведе нещата до 2:2. Само три минути по-късно "росонерите" стигнаха и до трети гол и отново героят бе Пацини. Ел Шаарави бе изведен в пеналта, но ударът му бе спасен от вратаря, Пацо обаче отново бе най-съобразителен и стигна до отбитата топка, след което през купа от играчи я прати във вратата за 3:2.

Катаня можеше обаче отново да изненада своя съперник няколко минути по-късно, но Берхесио от близо не засече добре едно центриране и прати кълбото над вратата. След това Балотели имаше нова възможност да се разпише, за домакините, но и неговият удар отново не бе точен. В допълнителното време Балотели си изработи дузпа и сам реализира за крайното 4:2.

Така Милан записа толкова нужната победа и се върна на третата позиция в таблицата с 62 точки и една повече от конкурента Фиорентина. Катаня пък остава на 9-ото място с 48 точки.