Гранада изплува след победа в Барселона

Отборът на Гранада надви с 1:0 Еспаньол в обедна среща от 33-ия кръг на Ла Лига. Нолито вкара много красиво попадение от фаул в 37-ата минута. Мартин Петров влезе в 55-ата минута и не се запомни с нищо. Като цяло срещата беше лишена от интересни положения пред двете врати. С успеха тимът на Лукас Алкарас се вдигна над зоната на изпадащите.

През първото полувреме срещата беше скучна, а положенията малко. В деветата минута Хави Лопес стреля над целта след хубаво действие на Жоан Верду. В 37-ата гостите от "Лос Карменес" вкараха прекрасен гол чрез Нолито. Бившият играч на Барселона и Бенфика завъртя топката от фаул, тя се удари в гредата и влезе в мрежата, а вратарят Франсеск Касийя само изгледа ситуацията. В 44-ата стражът на "червените" Роберто Фернандес парира удар с глава на Серхио Гарсия.

В 55-ата минута в игра се появи Мартин Петров, сменил опорния халф Виктор Санчес. Усилията на "папагалчетата" за ответен удар изглеждаха немощни. Чак в 77-ата минута "бяло-сините" имаха първи голов шанс: Кристиан Стуани нахлу по дясното крило, Микел Рико отклони, но Диего Майнс успя да изчисти. В 80-ата Стуани имаше чиста възможност след центриране на втората греда на Верду, но Роберто изби удара в близкия ъгъл.

Гранада вече има аванс от две точки пред 18-ия. Тимът на Хавиер Агире ще доиграе спокойно оставащите пет срещи от сезона.

Снимка: "Марка"