Сарагоса прекъсна черна серия

Сарагоса видя лъч светлина в битката за оцеляване в Примера дивисион, след като победи Майорка с 3:2 в среща от 33-ия кръг. Със спечелените 3 точки Сарагоса събра актив от 30 и вече е на 18-о място, а Майорка е на дъното с 28.

Гостите от Майорка изненадващо откриха резултата на "Ла Ромареда" в 12-ата минута чрез Томер Хемед. Десет минути по-късно Пако Монтаньес обаче върна равенството.
Развръзката в мача настъпи в последните 30 минути. Елдер Пощига изведе домакините напред в 60-ата минута. В 83-ата минута Арисменди изравни. В герой за Сарагоса се превърна Рубен Рочина, който две минути преди края на редовното време донесе победата на тима си.

В оставащите кръгове Сарагоса има мачове с Райо Валекано, Леванте, Атлетик Билбао и Бетис. Майорка ще срещне също Леванте, Атлетик и Бетис, а в последния кръг играе с Атлетико Мадрид.