УБА наказа Саутхамптън с три гола в корида

Уест Бромич Албион разби с 3:0 като гост Саутхамптън в мач от 35-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят бе изпълнен с много нерви и реферът Робърт Медли показа три червени картона. Много силен мач направи нападателят на УБА Ромелу Лукаку, който вкара един и подаде за другите два гола.

Още в шестата минута Марк-Антоан Фортюне откри резултата след центриране от корнер на Лукаку. Гостите бяха пълни господари на терена и можеха да водят и с повече на почивката.

В средата на втората част Лукаку удвои след извеждащ пас на автора на първия гол - Фортюне. В 71-ата минута обстановката на терена се нажежи много и Гастон Рамирес удари с лакът Лиъм Риджуел. За действията си уругваецът получи червен картон. В настъпилата суматоха Фортюне от гостите също бе изгонен и така двата тима останаха с по десетима футболисти. Скоро Бромич нанесе и финалния си удар за победата. Лукаку успя да запази топката в близост до наказателното поле и подаде към Шейн Лонг, който вкара за 3:0. Малко преди края на мача Саутхамптън остана с девет души. Дани Фокс получи втори жълт картон и също бе изгонен.

По този начин Уест Бромич запазва осмото си място в подреждането с 48 точки. Домакините от Южна Англия е 13-и с 39.