Байерн не греши, спести и сили за "Камп Ноу" (видео)

Отборът на Байерн (Мюнхен) записа 14-а поредна победа в Бундеслигата след домакинско 1:0 срещу Фрайбург. Джердан Шакири отбеляза в 35-ата минута след опит за центриране. Новият шампион на Германия игра в експериментален състав и не сбърка преди 1/2-финалния мач реванш в Шампионската лига срещу Барселона.

Юп Хайнкес извади отбор резерви, спестявайки сили на своите ключови футболисти. Наказаният в първия мач с Барселона Марио Манджукич застана начело на нападението, подкрепян от Джердан Шакири, Клаудио Писаро и 19-годишният Емре Джан.

Мюнхенският тим играеше по-често с топката през първото полувреме, атакуваше, но в края на нападенията липсваше концентрация и точност. В 17-ата Шакири нахлу в наказателното поле, финтира защитник, но не намери продължение. Три минути по-късно фланговият футболист стреля от въздуха от дъгата, но топката излезе в аут. В 24-ата защитата на баварците се справи с набег в наказателното поле.

В 31-вата левият защитник Диего Контенто беше изведен сам срещу вратаря, но се провали в опита си за прехвърлящ удар. Попадението във вратата на Оливер Бауман падна в 35-ата минута. Шакири центрира, Джан понечи да играе с глава, но сякаш не докосна кълбото и то влезе директно в мрежата - 1:0.

С началото на втората част темпото продължи да не е много високо. Джердан Шакири беше най-напорист и най-често стреляше. В 53-ата Шакири отправи удар в тялото на Манджукич при много добро положение. В 56-ата отново номер "11" шутира от дъгата, но топката прелетя на два метра от гредата.

Четвърт час преди края Хайнкес направи двойна смяна: Марио Гомес влезе вместо Манджукич, а Франк Рибери се появи за сметка на Джан. В 76-ата минута гостите от Фрайбург имаха златен шанс, от който не се възползваха. След корнер защитата на мюнхенци не успя да изчисти, но Том Щарк съумя да спре топката с крак и после да улови. В 90-ата Рибери намери Шакири, но той се забави и си затвори ъгъла. Последната ситуация в мача беше остро центриране на Шакири, което приключи в ръцете на вратаря.

Следващата битка на Байерн е на "Камп Ноу", като задачата изглежда почти решена след разгромното 4:0 в Мюнхен.

Снимка: Getty Images/Guliver