Българският Амкар загуби от бившия тим на Благо Георгиев (видео)

Отборът на Амкар загуби с 1:2 гостуването си на Терек (Грозни) от 26-ия кръг на руската Премиер лига. Всички българи в състава на гостите записаха започнаха като титуляри, но не помогнаха на тима си да постигне по-добър резултат. Благой Георгиев се изправи срещу бившия си тим, а по 90 минути записаха и Захари Сираков и Георги Пеев.

Мачей Рибус откри резултата в 32-ата минута с изстрел от фаул. Само четири минути по-късно Георги Пеев имаше страхотен шанс да възстанови равенството, но от точката на дузпата стреля над вратата. В 64-ата минута отново Рибус заби втори гол за Терек, като прекрасно овладя топката на гърди, елиминира Пеев и със страхотен удар не остави шансове на вратаря. В 85-ата минута Амкар върна едно попадение чрез Никита Бурмистров, но силите на гостите не стигнаха за нищо повече.

Така Терек се върна в битката за евротурнирите и заема 7-ото място с 41 точки. Амкар пък вече 5 поредни мача няма победа на сметката си и остава на 12-ото място с 25 точки.