Сезонът на Гларуса приключи

Сезонът на клубно ниво за Христо Николов - Гларуса приключи. Румънският Клуж, където се подвизава нашенецът, загуби у дома от Орадеа със 71:73 и по този начин отпадна на фаза четвъртфинален плейоф с 1-3 победи.

Николов започна мача на пейката, но след появата си на терена се задържа в игра 36 минути. Бургазлията не изигра най-добрият си мач и приключи със 7 точки, 3 борби, 2 асистенции и 3 отнети топки, но вкара само две стрелби от седем опита.

Михай Силвасан бе най-резултатен за Клуж с 19 точки, докато Стивън Рос остана с 14.

Равносметката на Николов този сезон е следната - 33 изиграни мача, в които постига по 12.9 точки, 3.8 борби, 2.9 асистенции и 1.4 отнети топки. Юношата на ЦСКА има успеваемост 61.1% за 2 точки, 32.4% за 3 точки и 72.1% от наказателната линия.