Киево се спаси от изпадане

Киево пребори Сиена с 1:0 като гост и може да се каже, че си гарантира мястото в елита на калчото и през следващия сезон. Пет кръга преди края тимът от Верона се отдалечи на 10 точки от изпадащите и ще доиграе сезона. На другия полюс са нещата при "бяло-черните", които остават само на точка над чертата и по всички личи, че до последно ще се борят с Палермо и Дженоа. От тези три отбора само единият ще се спаси, а другите два ще последват Пескара в Серия "Б".

Скъпоценното попадение за Киево в Сиена реализира 34-годишният ветеран Серджо Пелисиер в последната минута на първото полувреме. Домакините доминираха над своя съперник, като владееха топката в 62% от игровото време и изстреляха 13 удара по посока на вратата, 7 от които намериха целта. Под рамката обаче силен мач изнесе Кристиян Пуджони, който не позволи топката да се озове в мрежата му. Така след пет поредни срещи без поражение играчите на Джузепе Якини трябваше да преклонят глави.

Снимка: Getty Images/Guliver