Дани спаси Зенит в последната секунда (видео)

Португалският плеймейкър на Зенит Дани запази шансовете на питерци да защитят титлата си в първенството на Русия. С негов гол в 93-ата минута отборът на Лучано Спалети победи Краснодар с 1:0 и съкрати на 4 точки изоставането си от водача ЦСКА (Москва), който по-рано днес завърши 2:2 със Спартак (Москва). Дани взриви трибуните на „Петровски” след куп пропуски на домакините, особено през второто полувреме. Халфът се възползва от пас на Роман Широков и с хубав диагонален удар не остави шансове на блестящия до момента Александър Филцов.

Това е пета поредна победа за Зенит, като 4 от тях са с резултат 1:0. Лошата новина за шампионите е контузията на Александър Кержаков. Нападателят игра силно до почивката въпреки че и днес не можа да прекъсне головата си суша. Той обаче получи травма и бе сменен от Владимир Бистров в 45-ата минута.

Преди почивката домакините създадоха няколко добри положения пред вратата на Филцов, но те бяха пропуснати от Дани и Хубочан. Стражът на Краснодар спаси и коварен изстрел на Широков. Единствената по-любопитна ситуация пред Вячеслав Малафеев беше един силен далечен удар на Игор Смолников.

След контузията на Кержаков Широков заигра като централен нападател, но само до появата на терена на Александър Бухаров. Пренебрегваният от Спалети таран се включи добре, но Зенит така и не успяваше да отбележи гол. В 68-ата минута Филцов като по чудо спаси удар на Дани, а после попречи и на Бистров да открие резултата. В последните минути гостите се прибраха прекалено дълбоко в половината си и бяха наказани. Голът на Дани падна след кратко разбъркване и съобразително действие на Широков, който отклони топката към португалеца, а той технично я прати в долния ляв ъгъл на вратата.

Цял мач за Краснодар играха познатите у нас Жоао Жоазиньо и Марсио Нуньо. Жо беше доста активен преди почивката, но после се позагуби, а Нуньо се отличи с жълт картон за груб фаул срещу Игор Денисов.

След тази загуба Краснодар е на 8-о място с 35 точки, колкото има и Терек. Тимът от Грозни обаче е с мач по-малко.