Сент Етиен триумфира с Купата на Лигата във Франция

Отборът на Сент Етиен триумфира с Купата на Лигата във Франция след като надигра с 1:0 Рен на финала на "Стад дьо Франс" в Париж. Единственото попадение в мача отбеляза Брандао в 18-ата минута, но то се оказа достатъчно за тима му да триумфира с трофея.

Двата тима изиграха доста вълнуващ двубой с постоянни атаки и към двете врати и е истинско чудо, че в срещата падна само един гол. Играчите на Сент Етиен обаче като че ли бяха по-опасни в предни позиции и заслужено стигнаха до успеха. В 18-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг центрира прекрасно към Брандао, който оставен непокрит от близо нямаше как да сгреши за 1:0.

След това "зелените" можеха да удвоят преднината си в 52-ата минута, но изстрел с глава на Франсоа Клерк бе изчистен от защитник на голлинията. В 62-ата минута пък изстрел на Обамеянг профуча на сантиметри покрай вратата.

В заключителните минути пък играчите на Рен обсадиха вратата на своя съперник и имаха няколко прекрасни възможности да се върнат в мача, най-добрата от които бе изстрел с глава на Бой преминал агонизиращо близо до вратата. В крайна сметка обаче те не успяха да стигнат до попадение и останаха със сребърните медали от турнира.