Много спектакъл по трибуните, но не и на терена в дербито на Генуа

Дербито на Генуа между Дженоа и Сампдория от 32-ия кръг на Серия "А" завърши без победител - 1:1. Определено Самп може повече да съжаляват, тъй като десет минути преди края водеха в резултата, но детинска грешка на техния вратар Серхио Ромеро позволи на "грифоните" да изравнят.

Едер даде преднина на "моряците" в 28-ата минута с удар от фаул. В 80-ата минута обаче Матузелем пробва центриране, което свари Ромеро неподготвен и топката влезе във вратата за крайното 1:1. Секунди преди това Андреа Коста от Самп бе изгонен за два жълти картона.

Въпреки точката Дженоа остана в зоната на изпадащите с актив от 28 точки на предпоследното 19-о място. Градският съперник на "грифоните" има 37 и е на 13-о място, въпреки че в последните пет мача спечели едва две точки.

Дербито бе украсено от двете агитки с отлични хореографии в началото на срещата, но играчите не отвърнаха със същия спектакъл на футболния терен през 90-те минути. За първи път от 2007 година дербито завършва наравно.