Болоня подряза крилата на Палермо (видео)

Отборите на Палермо и Болоня завършиха 1:1 в двубой от 32-ия кръг на италианската Серия "А". Борещият се за оцеляване в елита Палермо не успя да се поздрави с трета поредна победа. Йосип Иличич (4) даде ранен аванс на сицилианците в резултата, но не след дълго Маноло Габиадини изравни (17), а други голове в мача не бяха отбелязани.

В четвъртата минута Йосип Иличич откри резултата в полза на Палермо с хубав удар извън наказателното поле след асистенция на Фабрицио Миколи. В 17-ата минута обаче сицилианците направиха подарък на своя съперник и резултатът бе изравнен. Михаел Морганела затурдни вратаря си Стефано Сорентино, подавайки му рисковано топката. Стражът нямаше право да играе с ръце и се опита по доста нескопосан начин да излезе от тази ситуация, но позволи на Маноло Габиадини да открадне топката и да изравни резултата.

В 42-ата минута ветеранът Миколи имаше отличен шанс да върне аванса от един гол на Палермо, но уцели греда с удар отблизо.

През второто полувреме нито един от двата тима не успя да пречупи противника си и Палермо сотава в зоната на изпадащите - на 18-о място с 28 точки. Две повече има 17-ият Сиена. Болоня пък е далеч от опасната зона - на 12-а позиция с 38 точки.