Късни голове донесоха 3 точки на Ники Михайлов и Твенте

Твенте надви с 3:1 като гост Ден Хааг в мач от 30-ия кръг на холандското първенство. Победата не дойде никак лесно за Николай Михайлов и неговите съотборници. Българският вратар пази със специална ръкавица заради счупения си пръст, но направи някои важни спасявания. Десетина минути преди края резултатът беше равен, но два гола на руския ветеран Дмитрий Буликин донесоха успеха на тима от Еншеде. Гостите бяха улеснени и от факта, че Ден Хааг игра половин час с човек по-малко заради червен картон на Дани Ола.

Защитникът Дъглас откри за Твенте в 24-ата минута, а Ван Дуйнен изравни малко преди почивката. С намален състав домакините не успяха да удържат финалния щурм на Твенте и резервата Буликин се разписа в 81-ата и 84-ата минути.

В класирането отборът на Ники Михайлов е на 5-о място с 54 точки. Пред него са четирите тима, които имат шансове за титлата - Аякс, Витес, ПСВ Айндховен и Фейенорд. От тях днес игра само Витес, който водеше с 3:0 като гост на Рода, но завърши 3:3.

ДЕН ХААГ - ТВЕНТЕ 1:3
0:1 Дъглас (24)
1:1 Ван Дуйнен (41)
1:2 Буликин (81)
1:3 Буликин (84)