Никс с титлата в Атлантическата дивизия за първи път от от 1994-а

Ню Йорк Никс спечели първа титла на Атлантическата дивизия в НБА от 1994-а година насам, след като победи Вашингтон със 120:99 и регистрира 13-а поредна победа. Звездата на тима Кармело Антъни вкара 36 точки за победителите, като 21 от тях бяха в лудата трета четвърт, когато Никс поведоха с 95:71. Водещият реализатор в Лигата през този сезон добави в личната си статистика след този мач 8 борби и 6 асистенции. С този мач Антъни стана първият играч на Никс след члена на Залата на славата Бърнард Кинг, който е регистрирал пет поредни мача с личен резултат над 35 точки.

Аймън Шумперт добави 18 точки за нюйоркчани, а Джей Ар Смит и Крис Корланд се отличиха с по 17 всеки. В момента отборът има най-дългата си победна серия от 1994-а година насам, когато са регистрирали 15 поредни победи от 1-и март до 2-и април с участието на знаменития Патрик Юинг. Иначе клубният рекорд е 18 поредни победи и е поставен по време на шампионския сезон от 1969/1970, включително и петте последни мача.

В Маями местният тим върви към узаконяване на титлата в цялата Източна конференция, след като спечелиха с 94:83 над Милуоки Бъкс. ЛеБрон Джеймс вкара 28 точки, Удонис Хаслем добави 10 и спечели 15 борби. Днешната 61-а победа е и изравнен клубен рекорд за брой успешни мачове в един сезон. Маями обаче може да стане първи и в неофициалното класиране за цялата Лига след редовния сезон, ако Сан Антонио Спърс загуби следващата си среща, а те спечелят. Норис Коул и Рей Алън вкараха по 11 за Горещите, които днес не разчитаха на други двама основни играчи- контузеният Дуейн Уейд и болният от грип Крис Бош.

Оклахома Сити Тъндър, в момента на 2-о място на Запад, отнесе Юта с 90:80, като Ръсел Уестбрук завърши с 25 точки, а Кевин Дюрант добави 21. Тъндър продължават битката за 1-ото място на Запад, докато Джазмените и Лейкърс са в люта битка за финалната осма позиция за втората фаза на шампионата. Ако се стигне до равенство в победите, то Юта има предимство в преките двубои.

Индиана Пейсърс също не допусна грешка в стремежа си да спечели титлата в Централната дивизия и се справи с един от аутсайдерите на Изток- Кливланд Кавалиърс с 99:94. Джордж Хил вкара 27 точки, а Дейвид Уест добави 15. Индиана изоставаше с 20 точки в един момент от мача, но въпреки това спечели. Силно се включи в третата част Пол Джордж с 14 точки, а Ланс Стивънсън вкара две поредни тройки, като завърши мача с общо 13.

Голдън Стейт се наложи над Минесота със 105:89, като Клей Томпсън вкара 30 точки за успеха, а Стивън Къри добави 24 и 10 асистенции. Победата гарантира на Воините участие в плейофите, за първи път от 2007-а година. Андрей Кириленко пък се отчете с 15 точки за Минесота. Лейкърс също спечели важна среща- 104:96 над Хюстън, като Кобе Брайънт се отличи с 30 точки. 23 от тях бяха в четвъртата част и с изключителна важност. Пау Гасол добави 22 и взе 11 борби, докато Дуайт Хауърд приключи с 19, от които 8 от наказателната линия.