Филаделфия пречупи Вашингтон с продължение

Филаделфия се справи с 5:4 след продължение с Вашингтон и въпреки ужасния старт в първенството на НХЛ вече се вижда само на 2 точки от 8-ата позиция в Източната конференция и евентуално участие в плейофите. Руслан Федотенко донесе успеха на Флайърс с попадение в 1:34 минута на допълнителното време, като те стигнаха и доста драматично до 4:4. Това стана 9.5 секунди преди финалната сирена с гол на Кимо Тимонен. Така на Изток двата отбора от Ню Йорк - Рейнджърс и Айлендърс, си поделят 8-ото място с по 35 точки. Вашингтон с точката днес е с 34, а Филаделфия е с 33. Федотенко се разписа след перфектен пас на другия герой от вечерта Тимонен. Гостите може да съжаляват, след като в средата на третата част поведоха с 4:2 с головете на Маркус Йохансон и Александър Овечкин, но след това допуснаха равенство.

Лидерът на Запад Чикаго разгроми със 7:1 Детройт, като Брандън Саад вкара две попадения и записа една асистенция за гостите от щата Илинойс. Дейв Боланд също заби две шайби, а Джонатан Тейвс се отличи с гол и два паса. Жереми Морен и Ники Леди също се разписаха, а вратарят Кори Крофорд спаси 33 удара. За Червените криле единственото попадение вкара Кори Емертън 33 секунди преди края на мача. Те смениха вратаря си във втората част, след като Джими Хауърд пусна леки голове в началото на втората третина. Чикаго поведе с 3:0 в първите 4 минути и 12 секунди, като Хауърд пусна всеки от трите първа шута. Резервата Йонас Густавсон пък отрази 9 от общо 12 удара, така че разликата в процента на спасяванията не беше голям.

Марк Летесту вкара и двата гола за Калъмбъс при успеха с 2:1след продължение над Анахайм. Много силно пази руският вратар на победителите Сергей Бобровски, който отрази 29 удара. Анахайм остава на 2-а позиция в цялата Западна конференция, а Блу Джакетс сензационно може да се намърда сред първите осем. Шампионите от Лос Анджелис измъкнаха успех с 3:2 от Далас Старс, като успехът им осигуриха Брад Ричардсън и Джъстин Уилямс с голове в последната част. Те се разписаха само в рамките на минута, а третото попадение беше дело на Джеф Картър, за когото това е гол номер 20 през сезона. Далас има 35 точки, само на 2 от 8-ия Блу Джакетс.